lauantai 25. – sunnuntai 26.11. Jyväskylän Kirjamessut Paviljongissa

Jyväskylä-Seura on mukana kirjamessuilla molempina päivinä eli lauantaina ja sunnuntaina. Seuralla on oma osasto, jossa kerromme toiminnastamme ja kuuntelemme mielellämme palautetta ja ideoita. Osastolla käy molempina päivinä myös Jyväskylä-kuvion suunnittelija Heta Vaattovaara, joten keskustelemme mielellämme myös villasukista ja neuleista, joita on muutama myös paikan päällä. Osastolta voi myös ostaa Jyväskylä-Seuran kangaskasseja.

Seurallamme on molempina päivinä Kompassi-lavalla keskustelua aiheesta Kotiseutu käsityönä ja kuvina. La 25.11. klo 10.30-10.55 ja su 26.11. klo 10.30-10.55 samansisältöinen ohjelma. Miten käsityö ja kuvataide ilmentävät kotiseutua? Jyväskylä-kuvion suunnittelija Heta Vaattovaara keskustelee mm. Jyväskylä-kuviosta sekä käsityö- ja kuvataideharrastuksesta eri-ikäisten harrastajien ja ammattilaisten kanssa. Mukana myös lasten ja nuorten yliopisto JYUniorit.

Kirjamessujen ohjelma, aukiolojat ja lippujen hinnat löytyvät osoitteesta www.paviljonki.fi Tervetuloa mukaan!

Hyväksytkö sivustolla kolmansien osapuolten evästeiden käytön? Tutustu tietosuojaselosteeseen