Jyväskylä-Seura on Jyväskylän Kirjamessuilla la 26 – su 27.11.2022

Jyväskylän Paviljongissa järjestetään marraskuussa Jyväskylän Kirja, Ruoka & Viini 2022 -messut sekä samaan aikaan Joulu, Lahja ja Käsityö -messut. 

Jyväskylä-Seura on mukana Kirjamessuilla lauantaina 26.11. ja sunnuntaina 27.11.2022. Seuramme esittelypiste löytyy B-hallista, nro 516.

Seurallamme on myös puolituntiset molempina päivinä Kirjamessujen Kulttuurilavalla, lauantaina klo 12-12.30 ja sunnuntaina klo 12.30-13.00. Kulttuurilavan otsikkona on Jyväskylä-Seura: Keskustelua kotiseudusta ja kulttuuriperinnöstä. Mukana puhumassa ovat Jyväskylän yliopistolta lehtori Helena Lonkila ja palvelupäällikkö Pirjo Vuorinen, joka on myös seuramme varapuheenjohtaja. Haastattelijana on toimittaja, seuramme johtokunnan varajäsen Eila Tiainen ja tilaisuuden juontaa seuran puheenjohtaja Helinä Mäenpää.

Lisätietoa kirjamessuista, lipuista ym. saa osoitteesta www.paviljonki.fi

Tervetuloa esittelypisteellemme kertomaan ajatuksia kotiseudusta ja kuuntelemaan Kulttuurilavan keskusteluja.

Hyväksytkö sivustolla kolmansien osapuolten evästeiden käytön? Tutustu tietosuojaselosteeseen