5.10. Kylä tutuksi -luento: Wivi Lönn – Muistojen albumi

FT, tietokirjailija Jussi Jäppisen uudessa kirjassa “Wivi Lönn – Muistojen albumi” arkkitehti muistelee elämäänsä vanhojen valokuvien, rakennuspiirustusten ja aikalaiskirjoitusten välityksellä. Nykyajan ihmisille aiheen tuo läheisemmäksi se, että Jäppinen on värittänyt kaikki kirjan parisataa mustavalkoista valokuvaa. Luennolla hän käy läpi Lönnin värikkäitä vaiheita, mutta myös kirjan mielenkiintoista tekoprosessia.

Tiistaina 5.10.2021 klo 18-19.30
Jyväskylän kaupunginkirjaston Minnansali
Vapaudenkatu 39-41
Vapaa pääsy

Tervetuloa!

Jussi Jäppisen Kylä tutuksi-luento tallennetaan myös Jyväskylä-Seuran YouTube-kanavalle osoitteeseen https://www.youtube.com/channel/UCmntu4XCjeuOryQ2mctT9yw
Tallennettu luento on katsottavissa 6.10. 

Syksyllä 2021 järjestetään vielä kaksi Kylä tutuksi -luentoa. Niiden ajankohdista ja sisällöistä tiedotetaan syyskuun aikana.

Hyväksytkö sivustolla kolmansien osapuolten evästeiden käytön? Tutustu tietosuojaselosteeseen